this is Poland in Ukraine

this is Poland in Ukraine
eViLa

lafarovych@ukr.net

2015-11-05

13 kroków Napoleona Hilla

13 kroków Napoleona Hilla:

1. Pragnienie: musisz tego chcieć!
Możesz wierzyć lub nie, ale wszycy z najbogatszych zaczynali od pewnej ilości marzeń, nadziei, planowania i pożądania by stać się bogatym. Wyobrażali sobie bogactwo, jeszcze zanim ujrzeli je na własnym koncie.

Hill wyjaśnia: "Życzenie" nie sprawi, że staniesz się bogatym. Ale "pożądanie" bogactwa, potem planowaniem jakimi drogami do tego dojdziemy, a następnie wprowadzanie z uporem tych planów w życie (nie przyjmując istnienia czegoś takiego jak porażka), pomoże w zdobyciu większych pieniędzy

2. Wiara: musisz wierzyć, że uda ci się osiągnąć zamierzony cel
Zdobywanie pieniędzy wiąże się ze stanem umysłu - z wiarą w to, że potrafisz kumulować dobra.

"Bogactwo zaczyna się razem z myślą. Jego rozmiar jest ograniczony tylko i wyłącznie przez umysł. Wiara usuwa ograniczenia!"

Steve Siebold pisze: "Bycie bogatym to nie przywilej. Bycie bogatym to prawo. Jeśli stanowisz wielką wartość dla innych, masz prawo być tak bogaty jak tylko chcesz"

3. Autosugestia: używaj afirmacji, aby osiągnąć cel
Przekształcanie pożądania pieniędzy czy sukcesu w coś realnego, wymaga podrzucania swojemu umysłowi fraz i mantr, które wesprą twój cel. Powinieneś głośno powtarzać czego chcesz i jaki masz plan aby to zdobyć.

"Umiejętność używania mocy autosugestii będzie zależało w dużej mierze od możliwości twojego umysłu i koncentracji na tym, czego faktycznie chcesz."

Dla przykładu: jeśli chciałbyś zaoszczędzić milion złotych do czasu przejścia na emeryturę, musisz codziennie sobie o tym przypominać. Tak często jak tylko możesz.

4. Wyspecjalizowana wiedza: zdobywaj doświadczenie i ciągle się ucz
Wiedza to potencjalna władza. Edukacja ma moc, tylko wtedy gdy prowadzi do rzeczywistego bogactwa i można ją praktycznie wykorzystać w życiu. Musimy pamiętać o głównej zasadzie: nigdy nie przestajemy się uczyć.

"Ludzie osiągający sukces, w każdej dziedzinie, nigdy nie przestają zdobywać specjalistycznej wiedzy związanej z ich głównym planem na życie, profesją czy biznesem. Ci, którzy sukcesów nie osiągają, zwykle wychodzą z założenia, że czas nauki kończy się wraz ze skończoną szkołą.

Wielu współczesnych milionerów jest nienasyconymi czytelnikami - mają w domu mnóstwo książek dotyczących różnych tematów. Bogaci ludzie wolą być edukowani niż zabawiani.

Dla przykładu: Warren Buffet twierdzi, że 80% dnia pracy poświęca na czytanie.

5. Wyobraźnia: miej wiele pomysłów i wizualizuj sobie sukces
Jeśli nie potrafisz sobie tego wyobrazić, to nie potrafisz tego stworzyć. Pomysły są początkowym punktem każdego sukcesu. A pomysły są produktami wyobraźni.

Jedyne ludzkie ograniczenie, nie bez powodu, wiąże się z rozwojem i używaniem wyobraźni. Nie bój się rzucać pomysłami. Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek mieszkasz, czymkolwiek się zajmujesz, gdy zobaczysz napis "Coca-Cola" - myśl o tym, że to imperium powstało dzięki jednemu pomysłowi.

Tak też było w przypadku Sary Blakely, której mały, niszczycielski pomysł - robienia nacięć w rajstopach - doprowadził do stworzenia miliardowego biznesu o nazwie "Spanx".

6. Zorganizowanie: podejmuj działania
Jeśli zwizualizujesz sobie swój sukces, musisz podjąć działania i rzucić się w pogoń za tym, czego pragniesz. Musisz działać z uporem i entuzjazmem. Możliwości są nieograniczone.

Bądź na czele, wybierz czego chcesz, stwórz plan, wprowadź go w życie i nie odpuszczaj. Większość z nas świetnie radzi sobie na mecie, ale nienajlepiej kończy. Poza tym ludzie mają tendencję do rezygnowania już przy pierwszych niepowodzeniach. To największy błąd.

Na przykład: jeśli chcesz zdobyć bogactwo, zacznij od stworzenia finansowego planu i określ dokładnie na co chcesz przeznaczyć swoje pieniądze.

7. Decyzje: pokonuj prokrastynację decyzyjnością
Kluczową cechą, którą Napoleon Hill rozpoznał wśród swoich badanych, było zdecydowanie. Ci, którzy łatwo i szybko podejmowali decyzje, mieli tendencję do sprawniejszego zdobywania tego, czego chcieli.

Ludzie, którym kumulowanie bogactwa nie poszło najlepiej, mieli nawyk powolnego podejmowania decyzji i zmieniania ich szybko i często. Decyzyjnosć nie jest jedynie cechą bogaczy, ale również liderów.

Dzień podejmowania złych decyzji jest lepszy niż dzień bez podejmowania żadnych.

8. Upór: nie przestawaj, dopóki nie dostaniesz tego czego chcesz
Upór jest konieczny wtedy, gdy chcemy kumulować zyski. Bogaci nie reagują na życzenia. Reagują na konkretne plany, wsparte konkretnymi marzeniami i nieustannym uporem. Większość bogatych osób, miała do czynienia z porażką, którą potrafili przezwyciężyć.

Mark Cuban powiedział kiedyś: nauczyłem się, że nie ma to znaczenia jak często ponosisz porażki. Najważniejsze jest, aby mieć rację ten jeden raz. Próbowałem sprzedawać sproszkowane mleko. Byłem idiotą wiele razy i za każdym razem to mnie czegoś nauczyło.

9. Siła genialnych umysłów: otaczaj się najlepszymi
Najbogatsi mówią o genialnych umysłach - otaczają się utalentowanymi przyjaciółmi i znajomymi, którzy dzielą ich wizję. Sojusz kilku inteligentnych i kreatywnych umysłów, jest potężniejszy niż walka na własną rękę. Grupa umysłów skoordynowanych (lub połączonych) w harmonii wyprodukuje dużo więcej pozytywnej i kretywnej energii.

To wyjasnia dlaczego bogaci ludzie mają tendencję do zawierania przyjaźni z innymi podobnymi sobie. Kontakt z ludźmi, którzy osiągnęli większy sukces od ciebie, może sprawić, że otworzysz się i zaczniesz myśleć w zupełnie inny sposób.

Upodobniamy się do ludzi, z którymi przebywamy, dlatego warto ostrożnie dobierać towarzystwo.

10. Tajemnica seksualnej przemiany: znajdź odpowiedniego partnera

Energia seksualna jest niesamowicie potężną bronią - wpływa na fizyczność i rozwija życie emocjonalne. Gdy jest źle kierowana, może zmniejszać naszą kreatywność, zabijać pasję, entuzjazm i upór.

Pociąg seksualny jest jednym z potężniejszych. Gdy człowiek jest nim kierowany, rozwija swoją wyobraźnię, odwagę, upór i kreatywność - zupełnie inną niż w "normalnym" przypadku.

Miłość, romans i seks - to wszystko może prowadzić do zdobywania szczytów i wyjątkowych osiągnięć. Gdy uda nam się połączyć te trzy rzeczy, może to prowadzić do rozwoju geniuszu. Dla niektórych ten krok może być nieco naciągany, ale prawda jest taka, że posiadanie wspierającego partnera, konieczne jest do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu.

11. Podświadomość: zwiększaj pozytywne, odrzucaj negatywne emocje
Jeśli naprawdę chcesz być bogaty, musisz zasiać to pragnienie w sobie, a następnie wprowadzić plan w swoją podświadomość.

"Podświadomość nie może pozostać bezczynna! Musisz zaszczepić tam swoje pragnienia. Pozytywne i negatywne emocje nie mogą okupować umysłu w tym samym czasie. Jedne z nich muszą dominować, a twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że ta rola przypadnie pozytywnym myślom i zdominują one również świadomość"

Jeśli chcesz osiągnąć sukces i zdobyć bogactwo, musisz nauczyć się panować nad negatywnymi emocjami. Wszystkie badania udowodniły, że pozytywni, szczęśliwsi ludzie osiągają lepsze wyniki w pracy i rzadziej bywają skazani brak zatrudnienia.

12. Mózg: współpracuj z innymi mądrymi ludźmi i ucz się od nich
Nasz mózg jest "transmiterem i odbiorcą wibracji myślowych" - absorbuje myśli z otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego tak bardzo ważne jest otaczanie się inteligentnymi, kreatywnymi i pozytywnymi osobami. Każdy ludzi umysł jest w stanie "chwytać" wibracje wypuszczane przez inne umysły.

Dlatego nie warto "bezsensownie" otaczać się mądrzejszymi i lepszymi, a korzystać z ich możliwości, szukając odpowiedzi i rozwiązań poprzez tak zwana burzę mózgów. Napoleon Hill nazywa to łączeniem kilku umysłów w jeden i sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie małej grupy ludzi i kopanie głęboko w poszukiwaniu rozwiązania problemu.

13. Szósty zmysł: ufaj instynktowi
Ostatnią zasadą jest szósty zmysł, który objawia się tylko wtedy, gdy uda nam się wprowadzić w życie pozostałe 12 zasad.

Doświadczysz wówczas czegoś w rodzaju "przesunięcia umysłu. Dzięki szóstemu zmysłowi zostaniesz odpowiednio wcześnie ostrzeżony przed niebezpieczeństwem podjęcia złej decyzji lub poinfomowany o pojawiających się możliwościach.

Nie jest to taka jasna zasada - Napoleon Hill twierdzi, że zmysł ten wykształca się w okolicach czterdziestki i tak naprawdę wiąże się z doświadczeniem i faktem, że z wiekiem intuicja się zmienia i rozwija.

Po pewnym czasie osiągniesz poziom wiedzy, który pozwoli ci podejmować mądre finansowe i życiowe decyzje. Nie ma znaczenia kim jesteś, jaki masz cel w życiu i dlaczego to w ogóle czytasz.

link

Залежі

search this blog