this is Poland in Ukraine

this is Poland in Ukraine
eViLa

lafarovych@ukr.net

2015-11-17

5 aplikacji dla Windows 10

Program TV Telemagazyn
Sway - wizualne prezentacje
Shazam - rozpoznaje muzykę
Przeliczanie jednostek
Translator

LINK

Aplikacja Program TV Telemagazyn zawiera szczegółowy program dla najpopularniejszych stacji telewizyjnych. Dzięki sekcji hity dnia dowiemy się, na co szczególnie zwrócić uwagę. Przydatną funkcją jest przypominanie o wybranych filmach lub programach.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Swayu, to warto mu się lepiej przyjrzeć. Aplikacja pozwala szybko przygotować atrakcyjne wizualnie prezentacje czy raporty do szkoły lub pracy, a także relacje z wydarzeń i fotorelacje. Oprawę graficzną ustala się w prosty sposób korzystając z wielu gotowych szablonów.

Program Shazam rozpoznaje muzykę, odtwarzaną w pobliżu nas. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co to za utwór akurat leci w radiu, to Shazam od razu przyjdzie z pomocą. Biblioteka programu jest gigantyczna, a rozpoznawanie utworów odbywa się szybko i precyzyjnie.

Czy 70 stopni Fahrenheita to ciepło czy zimno, ile waży funt i jaki to wzrost 6 stóp? Ta odpowiedź błyskawicznie udzieli wszystkich odpowiedzi. Do tego można wykonać bardziej złożonych kalkulacji – na przykład przeliczyć miesiące na… sekundy.

Translator to zaawansowana aplikacja do tłumaczenia. Wspiera 50 języków, w tym oczywiście tłumaczenia na i z polskiego. Poza tekstem można sprawdzić wymowę. Tekst do tłumaczenia można nie tylko wpisać, ale także podyktować. Ciekawym dodatkiem jest rozpoznawanie i tłumaczenie napisów ze zdjęć.

Залежі

search this blog