this is Poland in Ukraine

this is Poland in Ukraine
eViLa

lafarovych@ukr.net

2016-01-20

czasu planowanie

Jak mądrze zarządzać swoim czasem?

Kategoria 1: Ważne i pilne
Najlepiej, gdyby tu nie było żadnych zadań, albo maksymalnie dwa. Jeśli są, to znaczy, że wydarzyła się jakaś sytuacja kryzysowa, na którą nie miałaś wpływu albo dopuściłaś do jakichś zaniedbań. Teraz zatem jak najszybciej zajmij się tymi sprawami.
Kategoria 2: Ważne i niepilne
To najważniejsza dla ciebie kategoria. Właśnie tu wpisz swoje bliskie i dalekosiężne plany i na tych zadaniach się skup. Tu też powinno być najwięcej wpisów. To oznacza, że właściwie planujesz czas i nie zaniedbujesz rzeczy istotnych dla samej siebie. Warto, by znalazły się tu zajęcia typu: nauka języka, aktywność fizyczna, rozwój osobisty, projekty do pracy lub inne rozłożone w czasie zadania. Jeśli dopuścisz do zaległości w tej kategorii, będziesz zmuszona przenieść zadanie do czerwonej, a to jak wiadomo nie jest korzystne.
Kategoria 3: Pilne i nieważne
Tu znajdują się zadania nie mające większego wpływu na nasze życie. W zasadzie są to sprawy, niezbędne, ale jednocześnie takie, które równie dobrze mógłby za ciebie zrobić ktoś inny. Jeśli nie ma nikogo takiego, staraj się dążyć do tego, by zajmowały ci jak najmniej czasu.
Kategoria 4: Nieważne i niepilne
Zajęcia, o których spokojnie możemy zapomnieć. To klasyczni złodzieje czasu – np. oglądanie godzinami profili znajomych na Facebooku. Jeśli naprawdę sprawia ci to przyjemność możesz potraktować to jako moment na relaks. Warto jednak się kontrolować, bo pożerają czas!

Залежі

search this blog